کاربران گرامی وب سایت نظارت آپدیت شده و همه قیمت ها آزمایشی می باشند و بزودی بروز خواهند شد.

سامانه ثبت نام اینترنتی در بورس

سرمایه‌ گذاری در بورس یکی از انواع سرمایه‌ گذاری‌ های پرسود و مفید محسوب می‌شود. چنانچه قصد ورود به بازار بورس را دارید اما مراحل ثبت نام شما را دچار سردرگمی کرده، در این صفحه می‌توانید به راحتی و با صرف کمترین زمان اقدام به ثبت نام اینترنتی در بورس و دریافت کد بورسی به صورت رایگان نمایید.
مرحله اول
ثبت نام سجام و دریافت کدبورسی
مرحله دوم
انتخاب کارگزاری
مرحله سوم
آموزش بورس
مرحله چهارم
شروع سرمایه گذاری
مرحله اول

ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی

ورود و سرمایه‌گذاری در بازار بورس مستلزم داشتن یک کد کاربری منحصر به فرد است که کد بورسی نامیده می‌شود. در گذشته برای ثبت نام، احراز هویت و دریافت کد بورسی باید به کارگزاران بورس مراجعه می‌کردید اما امروز فقط کافیه به صورت آنلاین در سامانه سجام اطلاعات هویتی، ارتباطی، بانکی و شغلی خود را وارد کرده و احراز هویت شوید. کد معاملاتی یا کد سهامداری نام‌های دیگر کد بورسی هستند. اما کد بورسی چیست و چه کاربردی دارد؟ شناسه شما است که با آن در سازمان بورس شناخته می‌شوید. این یک کد یکتا و منحصر به شخص شما می‌باشد. کد بورسی متشکل از 5 عدد و سه حرف است که معمولاً 3 حرف اول فامیلی فرد می‌باشد. پس از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت، شما به عنوان یک سهامدار رسمی شناخته شده و برایتان کد بورسی صادر می‌شود.
مرحله دوم

انتخاب کارگزاری

پیش از هر چیز انتخاب یک کارگزاری خوب و مناسب از اهمیت برخوردار است. در حال حاضر بیش از 150 کارگزار بورس فعالیت می‌کنند. اما کدام کارگزاری می‌تواند پاسخگوی نیازهای ما باشد؟ هنگام انتخاب کارگزاری باید به نحوه پشتیبانی، خدمات و امتیازها، تخفیف کارمزد، شعب، میزان رضایت کاربران آن‌ها و مسائلی از این قبیل دقت کنیم.
مرحله سوم

آموزش بورس

آموزش بورس شامل درک نحوه عملکرد بازار سرمایه ، محصولات آن و نقش آن‌ها در اقتصاد و سرمایه گذاری است. بازار بورس ، سیستم مبادله‌ای است که سرمایه را از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری به منظور بازگشت سرمایه و کسب سود هستند، به صنایع و شرکت‌هایی منتقل می‌کند که برای تامین مالی پروژه‌های خود به سرمایه نیاز دارند. آموزش بورس برای همه افرادی که مایل به شروع حرفه‌ای در بازار سرمایه هستند ضروری است. برای موفقیت در سرمایه گذاری در بورس ، مهارت، دانش و تجربه لازم است. بنابراین ایجاد پایه و اساس مهارت‌ها و کسب دانش، مهمترین راه برای شروع حرفه‌ای در این زمینه است. مهارت‌ها و تجربه را می‌توان با گذشت زمان به دست آورد، اما پیش از آن حتما باید اصول اولیه را درک کرد. یادگیری و آموزش بورس علاوه بر افرادی که مایل به کار در بازار سرمایه به عنوان یک مسیر شغلی هستند، برای هر کسی که می‌خواهد با سرمایه شخصی خود تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه بگیرد ضروری است. افراد با آموزش بورس می‌توانند امور مالی خود را به طور موثرتری مدیریت کنند و استراتژی‌های تجاری خود را اجرا کنند. همچنین می‌‌توان بدون نگرانی در مورد سپردن پس اندازهای عمر خود به یک موسسه مالی، اقدام به سرمایه گذاری کرد و ارزش پول خود را در مقابل تورم حفظ نمود.
مرحله چهارم

شروع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری راهی است، برای کنار گذاشتن پول، در حالی که مشغول زندگی هستید و از طریق سرمایه گذاری مناسب، شما هم پس انداز می‌کنید و هم ارزش پول خود را حفظ خواهید کرد. وارن بافت، سرمایه گذار افسانه‌ای، سرمایه گذاری را اینگونه تعریف می‌کند: "... روند جمع آوری پول، برای دریافت پول بیشتر در آینده" هدف از سرمایه گذاری این است که پول خود را در یک یا چند نوع بازار سرمایه گذاری، به امید افزایش آن در طول زمان قرار دهید. فرض کنید 500 میلیون تومان کنار گذاشته‌اید و آماده ورود به دنیای سرمایه گذاری هستید؛ یا شاید فقط 500 هزار تومان سرمایه اضافه دارید و دوست دارید سرمایه گذاری کنید. در این سایت، قصد داریم با ارائه مشاوره و راهنمایی، نشان دهیم که چگونه می‌توانید بازده خود را به حداکثر رسانده و در عین حال هزینه‌های خود را به حداقل برسانید.
دریافت کد بورسی و ثبت نام آنلاین در کارگزاری بورس
در این ویدئو با آموزش کامل، مفهومی و گام به گام دریافت کد بورسی به صورت غیرحضوری به همراه آموزش ثبت نام در کارگزاری های معتبر بورسی ایران همراه باشید.
سوالات متداول و کاربردی

کد بورسی هر فرد در بازار سرمایه مانند کد ملی او است. یعنی یک شناسه کاملا منحصر به خود فرد تا با آن در بازار بورس فعالیت کند. هرگونه خرید و فروش و فعالیتی که فرد در این بازار انجام می‌دهد با کد بورسی انحصاری و به نام و مسئولیت خودش ثبت می‌شود. ورود به بورس و سرمایه‌گذاری در آن مستلزم دریافت کد بورسی است.

اگر کد بورسی خود را گم یا فراموش کرده‌اید به چند طریق می‌توانید آن را بازیابی کنید. روش اول مراجعه حضوری به شرکت سپرده گذاری مرکزی با در دست داشتن مدارک هویتی و روش سوم مراجعه حضوری به یکی از دفاتر پیشخوان دولت با در دست داشتن مدارک هویتی می‌باشد. به علاوه شما می‌توانید با مراجعه یا تماس با کارگزاری خودتان از کد بورسی خود آگاهی یابید.

دریافت کد بورسی چند مرحله دارد که شما می‌توانید به صورتی اینترنتی یا حضوری کلیه مراحل آن را پشت سر بگذاید. اولین مرحله ثبت نام در سامانه سجام است. پس از ثبت اطلاعات هویتی، ارتباطی، شغلی و بانکی خود در سجام یک کد پیگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود. سپس با دانلود و نصب یکی از اپلیکیشن‌هایی که امکان احراز هویت سجام در آن‌ها وجود دارد، احراز هویت خود را انجام دهید. بعد از تایید احراز هویت یک پیامک از سجام ارسال می‌شود که حاوی کد بورسی است.

پس از دریافت کد بورسی نوبت به انتخاب کارگزاری می‌رسد. باید با در نظر گرفتن احتیاجات معاملاتی خود، یک کارگزار مناسب انتخاب کنید. کارگزار منتخب شما باید بتواند با امکاناتی که ارائه می‌دهد، پاسخگوی نیازهایتان باشد. اگر کارگزار منتخبتان لینک ثبت نام غیرحضوری داشته باشد، می‌توانید به صورت غیرحضوری فرم‌های ثبت نام و قراردادها را پر کنید و عضو کارگزاری شوید؛ در غیراینصورت می‌بایست به نزدیک‌ترین شعبه آن کارگزاری مراجعه کنید.

کد بورسی یک شناسه یکتا برای سهامداران است که متشکل از 5 عدد و 3 حرف می‌باشد. 3 حرف موجود در کد بورسی به طور معمول 3 حرف اول نام خانوادگی سهامدار است. مثل: سلو 23456 البته ممکن است 3 حرف بی ربط نیز باشد مثل: غ ص ث 23456

در مرحله ثبت نام سجام شناسنامه و کارت ملی، شماره حساب، شماره شبا، کد پستی حتما نیازتان خواهد شد. در مرحله احراز هویت الکترونیکی نیز کارت ملی ضرورت دارد. همچنین اگر برای احراز هویت به کارگزاری یا دفتر پیشخوان مراجعه کنید حتما باید شناسنامه و کارت ملی همراهتان باشد.

برای فعال سازی کد بورسی خود کافیست اگر سجامی نشده اید به سامانه سجام مراجعه کرده و فرایند ثبت نام را تکمیل نمایید. سپس به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرش www.ddn.csdiran.com مراجعه کنید و در بخش میز خدمات الکترونیک درخواست رفع S یا رفع ممنوعیت معامله ثبت کنید.

بعد از حدود 48 ساعت از احراز هویت کارگزاری مورد نظر، پیامک فعال سازی دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین را دریافت می‌کنید. پس از دریافت پیامک مذکور می‌توانید با نام کاربری و کلمه عبور ارسال شده به سامانه معاملاتی آن کارگزاری وارد شوید.

سرمایه‌گذاری در بورس با دو روش «مستقیم» و «غیرمستقیم» انجام می‌شود. در روش سرمایه‌گذاری مستقیم، سرمایه‌گذار شخصاً اقدام به خرید و فروش سهام می‌کند که این امر نیازمند دانش و تجربه کافی است. بنابراین برای سرمایه گذاری در بورس به روش مستقیم باید آموزش ببینید؛ اما در سرمایه‌گذاری غیرمستقیم نیاز به تخصص یا دانش خاصی نیست. شرکت های سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری با تیم تحلیل و کارشناسان خود می توانند سرمایه شما را در بورس برایتان سرمایه گذاری کنند.

برای ثبت نام در سامانه سجام فقط کافیست به نشانی sejam.ir مراجعه کرده اطلاعات هویتی، ارتباطی، شغلی و بانکی خود را وارد کرده سپس یک کد پیگیری ده رقمی برایتان پیامک خواهد شد. حالا نوبت به احراز هویت سجام می رسد. احراز هویت را هم به صورت حضوری و در دفاتر پیشخوان منتخب می توان انجام داد و هم به صورت غیرحضوری در اپلیکیشن هایی مثل آپ یا سیگنال با توجه به دستور راهنما می توان احراز هویت را انجام داد.
سوال خودتان را مطرح کنید
مقالات مربوط به سرمایه گذاری
نظرات کاربران
X