محاسبه قیمت همستر چطور انجام می شود؟

بروزرسانی در30 خرداد 1403
محاسبه قیمت همستر چطور انجام می شود؟
دیگر به شایعات درباره نحوه محاسبه قیمت همستر کامبت توجه نکنید! داخل این مقاله شما را در زمینه قیمت گذاری همسترهایی که جمع کرده‌اید یاری خواهیم کرد.

توکن همستر در لیست پیش عرضه صرافی Gate حدود 18 سنت معادل 11 هزار تومان قیمت گذاری شد. قطعا سوالی که برای همه کاربران همستر پیش می‌آید این است که قیمت توکن هایی که جمع کرده‌اند چقدر است؟ نحوه محاسبه قیمت همستر به چه صورت می‌باشد و بر اساس سکه ها محاسبه می‌شود یا بر اساس profit؟

از آنجایی که منابع غیر رسمی زیادی به خاطر داغ بودن موضوع همستر کامبت و فقط برای بازدید گرفتن، هر نوع اطلاعات درست یا غلطی را نشر می‌دهند، تصمیم گرفتیم اطلاعات صحیح برای محاسبه و قیمت گذاری توکن HAMESTER را در اختیارتان قرار دهیم.

  • قیمت همستر در پری مارکت: 18 سنت
  • کل تعداد ارزها: 10 میلیارد
  • مارکت کپ حدودی: 130 میلیون

اگر بخواهد کل ارزها را ایردراپ کند، به طور میانگین حدود 13-11 دلار به هر کاربر می‌رسد. هنوز هم همستر اعلام نکرده که بابت چقدر پروفیت و سکه چقدر ارز می‌دهد.

نحوه محاسبه قیمت همستر کامبت به دلار و تومان

همان طور که اشاره شد، قیمت توکن همستر در بازار پیش عرضه یا اصطلاحا پری مارکت صرافی گیت، مشخص شده است. با این حال، این قیمت، قیمت اصلی همستر نبوده و نمی‌توان با آن، ارزش واقعی توکن‌هایی که در ربات همستر جمع آوری کردیم را بفهمیم.

در حال حاضر قیمت را معادل 18 سنت اعلام کرده که اگر حتی فقط 30 میلیون همستر هم داشته باشیم و در این عدد ضرب کنیم، یک عدد کاملا غیرمنطقی می‌شود و امکان ندارد همستر بتواند بین بیش از 120 میلیون کاربر خود بر این اساس توزیع عادلانه‌ای داشته باشد!

نات کوین زمانی که لیست شد و توکن های کابرانش را تبدیل کرد، علاوه بر سکه هایی که از ماین بدست آورده بودند کلیه سکه ها و امتیازهای کابران را که از قسمت‌های مختلف بازی جمع کرده بودند را مد نظر قرار داد.

اکنون نیز سوال کاربران این است که همستر سکه برایش مهم است یا profit؟

داخل ویدئو بالا، سعید محمد، کارشناس و تحلیلگر برجسته بازارهای مالی، به نحوه محاسبه قیمت همستر کامبت و پاسخ این سوال که سکه مهم‌تر است یا profit پرداخته است.

قیمت همستر در صرافی Gate

اگر در سایت Gate به بخش ترید و پری مارکت تریدینگ (pri market trading) بروید، معاملات همستر را می بینید. در حال حاضر حجم معاملات همستر در این پیش بازار بسیار زیاد است. چرا که قیمت همستر در بازار پیش عرضه توسط کاربران تعیین می شود.  اگر در صرافی گیت به پایین صفحه بروید، یک سری از سفارشات همستر را مشاهده کرده که توسط کاربران تعیین می شود. در واقع افراد مختلف قیمت های متفاوتی برای توکن های همستر قرار می دهند.

مثلا اگر فردی هر توکن را با قیمت ۰.۳۶ صدم دلار برای فروش بگذارد، هر ۱۰۰۰ توکن همستر معادل ۳۶۰ دلار خواهد بود که تا قبل از لیست شدن رسمی قابلیت تبدیل به پول نقد را ندارد. به دلیل آن که سایت گیت از شخص فروشنده و خریدار ۳۶۰ دلار به عنوان ضمانت می گیرد و تا زمانی که توکن همستر در صرافی های متمرکز لیست شود، اجازه خرید و فروش و دریافت پول وجود ندارد!

بنابراین، پس از لیست شدن پروژه همستر در صرافی های متمرکز، اگر شخص فروشنده ۱۰۰۰ توکن خود را فروخته بود و به هر دلیلی از فروش منصرف شد. آن زمان ۳۶۰ دلار به عنوان غرامت از فروشنده گرفته شده و به خریداران داده می شود.

پس قیمت گذار سایت کوکوین و گیت کاربران هستند و قیمت اصلی همستر هنوز مشخص نشده است.

پیش بینی قیمت همستر کمبات

برای پیش بینی قیمت همستر باید مقایسه ای بین همستر و نات کوین داشته باشیم.

طبق آمار توسعه دهندگان پروژه، کل توکن ها در دسترس و قابل استخراج همستر ۱۰  میلیارد توکن است. در حالی که میزان توکن های نات کوین ده برابر بیشتر بود و نات کوین کل توکن های عرضه شده خود را در جهان به میزان ۱۰۲ میلیارد توکن آمار داد و در بین بازیکنان عرضه کرد.

بنابراین با فرض اینکه همستر بازاری شبیه به بازار نات کوین داشته باشد، قیمت همستر ۱۰ برابر قیمت در حال حاضر نات کوین می شود! اما مسئله این است که همستر تنها بر اساس پروفیت، توکن ها را در بین بازیکنان تقسیم می کند و هنوز مشخص نشده است که چه مقدار از امتیازات به توکن های همستر تبدیل خواهند شد!

فروش همستر در پری مارکت صرافی گیت و کوکوین

البته معامله کردن در این پیش بازار یک سری قوانین دارد که عبارتند از:

  • به ازای قیمت گذاری بر روی توکن های همستر باید در سایت گیت و کوکوین وثیقه ای گذاشته شود که اصولا این وثیقه بر اساس دلار و قیمت توکن ها تعیین می شود.
  • در بازار پیش عرضه کوکوین و گیت هر قیمتی را می توان برای توکن ها قرار داد.
  • در این بازار معاملات عجیب و غریبی بر روی همستر انجام می شود. به طوری که هر ۱۰ هزار توکن همستر را به قیمت یک ده هزارم دلار قرار می دهند و خریدار نیز برای قیمت های متفاوت وجود دارد.

در حال حاضر قیمت همستر در صرافی های کوکوین و گیت حدود ۰.۳ دلار معامله می باشد.

سکه های همستر را در کدام صرافی ها می‌توان فروخت؟

در حال حاضر امکان فروش سکه های همستر وجود ندارد! صرافی کوکوین و Gate توکن همستر را در لیست پیش فروش خود قرار دادند ولی این به معنی آزاد شدن امکان خرید و فروش ارز همستر نیست.

صرافی BingX یکی از اولین گزینه‌ها برای لیست شدن این توکن به نظر می‌رسد، می‌توانید با عضویت در این صرافی از زمان لیست شدن همستر کامبت مطلع شوید.

avatar

صرافی ال بانک

4.4/5
بهترین برای معاملات فیوچرز بدون احراز هویت
در صرافی Lbank

avatar

صرافی توبیت

4.3/5
امکان احراز هویت برای ایرانیان
در صرافی Toobit

avatar

بینگ ایکس

4.6/5
بهترین برای معاملات فیوچرز
در صرافی Bingx

بازی های تلگرامی مانند همستر کامبت

اخیرا بازی های تلگرامی خیلی سر و صدا کردن و حتی خیلی از افراد که تا پیش از این آشنایی زیادی با دنیای ارزهای دیجیتال و این بازی‌ها نداشتند، به دنبال ایردراپ و ماین توکن از بازی های تلگرامی هستند. در واقع به دنبال بازی های تلگرامی هستند که پول ‌می‌دهند. ما در مقاله بهترین بازی های تلگرامی 23 تا از این ایردراپ های تلگرامی را به شما معرفی کردیم.

امیدواریم HAMESTER هم مثل نات کوین به یه پروژه پولساز تبدیل شود و سود خوبی نصیب شما کند!!

سوالات متداول

پرافیت ساعتی یا Profit per hour در بازی همستر کامبت، عددی است که نشان می‌دهد در هر ساعت چه مقدار سکه به‌صورت خودکار به دست می‌آورید.
قیمت هر عدد از توکن های همستر هنوز به طور قطعی مشخص نشده اما همستر در بازار پیش فروش صرافی «kucoin» عرضه شده و قیمت هر توکن آن حدود 0.0001 دلار (6 تک تومن) معامله می شود. با این قیمت هر یک میلیون توکن همستر معادل با ۱۰۰ دلار خواهد بود. اما این قیمت با قیمت لیست شدن متفاوت بوده و باید منتظر لیست شدن همستر باشیم.
توکن همستر بر اساس میزان پروفیت بازیکنلن تقسیم خواهد شد، در حال حاضرمشخص نشده است که هر ۱۰۰۰ پروفیت به چند توکن از همستر تبدیل خواهد شد. بنابراین هنوز میزان تقسیم توکن در بین کاربران نیز تعیین نشده است.
به طور کلی پروژه همستر کمبات ۱۰ میلیارد توکن دارد که از این میزان تنها ۱۰۰ میلیون توکن را در بین بازیکنان تقسیم خواهد کرد!
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.