صرافی کریپتولند

کریپتولند از قدیمی‌ترین و معتبرترین صرافی ایران است. شرکت یکتا اکسیر سبز با نام تجاری کریپتولند که در زمینه بلاکچین و رمز ارزها فعالیت دارد. که از سال 1395 فعالیت خود را شروع کرده است. این صرافی به شما امکان خرید و فروش و تبدیل رمز ارزها با بالاترین امنیت را می‌دهد. در کشور ایران و مالزی شعبه دارد. حدود 200 هزار کاربر فارسی زبان در دنیا دارد. این صرافی حدودا 300 ارز دیجیتال و دو زبان فارسی و انگلیسی را پشتیبانی می‌کند.

مدیرعامل کریپتولند بازداشت شد

سینا استوی مدیر عامل صرافی کریپتولند به دلیل به دلیل اخلال در اقتصاد بازداشت شد. استوی مدیر مدیرعامل این صرافی جزو هیچ انجمن رسمی در این حوزه نبوده است و انجمن بلاک چین در چند ماه گذشته علیه ایشان چندین بار اخطار داده است. در سال 99 آخرین دوره جشنواره وب و موبایل بهترین تدنیس سایت کسب و کار همچنین بهترین شرکت و موسسه خصوصی به این صرافی تعلق گرفت.

بیانیه مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری

اعضای این صرافی که به صورت غیرقانونی و بدون پشتوانه فعالیت داشتند. این اعضا به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به دستور دادسرای ویژه جرایم اقتصادی دستگیر شدند. مقابله با این شبکه از 9 ماه پیش آغاز شده بود.پس از کامل شدن تحقیقات و اثبات کلاهبرداری آن برای کارشناسان و برخورد قضایی با آن در دستور کار قرار گرفت.

token یک ارز دیجیتال محسوب می‌شود، که احتیاجی به یک بلاک چین مجزا ندارد و بر بستر بلاک چین‌های دیگر ارز دیجیتال تولید می‌کند. بنابراین به همین راحتی توکن به وجود می‌آید. بدون پشتوانه بودن و تبلیغات جذاب و تمرکز عمده سرمایه در چند کیف پول و ایجاد نوسان و خالی کردن سرمایه مردم تنها یک قسمت از شاخصه‌های کلاهبرداری در پروژه BRG است.

با وجود هشدارهای مکرر مراکز قانونی در خصوص غیرقانونی و نامعتبر بودن برخی پروژها مثل BRG همچنان به دلیل نداشتن سواد مالی برخی از کاربران گرفتار اقدامات فریبکارانه کلاهبرداران در حوزه ارزهای دیجیتال می‌شوند.
اهداف افزایش آموزش‌های مربوطه در حوزه اقتصاد دیجیتال و افزایش سواد و آگاهی فعالان این بازار در دستور کار رسانه‌های ملی قرار گرفت.

اشتراک گذاری :

به روز بمانید

هر هفته محتوای بسیار خوبی را به صندوق ورودی خود دریافت کنید.
فقط محتوای عالی ، ایمیل شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم.