درگاه های پرداخت غیر مجاز صرافی ها بسته شد؟

درگاه های پرداخت غیر مجاز صرافی

رئیس مجلس در خصوص درگاه های پرداخت غیر مجاز صرافی گفت: «مسدود نمودن درگاه های پرداخت غیر مجاز فروش رمز ارزها، باید در دستور کار قرار گیرد».

دکتر قالیباف در این جلسه ابراز نگرانی از وضعیت بازار کرد. ایشان اظهار داشتند توصیه‌های مطرح شده برای پیشرفت بازار سرمایه کافی نیست. اصلاح زیر ساخت سازمان بورس و قانون اوراق بهادار باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، در راستای هدف بازگشت اعتماد مردم به بازار سرمایه اقداماتی نظیر: بیمه سهامداران خرد، پرداخت 1% از منابع توسعه ملی و واقعی شدن نرخ ارز بانک‌ها باید صورت گیرند.

همچنین اعلام داشت: «اقدامات دیگری مانند مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌ های غیر مجاز فروش رمز ارز باید در مجلس، دولت و دستگاه قضایی اجرا شود.»


نظر کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مسدود شدن درگاه صرافی ها

محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اظهار به اینکه ریزش بازار باعث تشویق مردم به سرمایه گذاری در رمز ارزها شده است. تاکید بر ابلاغ آیین‌نامه طی دو هفته آینده نمود. علیزاده بیان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای تدوین قانون در خصوص رمز ارزها با فوریت ویژه را دارد.
این نمایند با بیان اینکه کم کاری صورت گرفته را از جانب بانک مرکزی است و در حال حاضر بانک مرکزی به دنبال این است که رمز ارز ملی را تعریف کند.

ماجرای نامه نماینده مجلس به جناب آقای حسن روحانی در خصوص رمز ارزها چه بود؟

این نامه در تاریخ 1399/12/03 با مضمون رمز ارزها بود. محتوا این نامه از مدیریت مسـأله دار دولت در بازار سرمایه که باعث تشویق مردم به سرمایه‎‌گذاری در رمز ارزهای خارجی علی‌الخصوص بیت کوین شده است. که متاسفانه عده‌ای ناآشنا در حوزه رمز ارز ها اقدام به خرید از طریق درگاه‌های پرداخت داخلی نموده‌اند. ایشان تاکید کردند، درگاه‌های پرداخت برای این مبادلات مسدود شوند.

انتشار ممنوعیت خرید فروش رمز ارز ها در صرافی ها

اخبار ممنوعیت خدمات واریز و برداشت در صرافی‌ های ایرانی در گذشته منتشر شده بود. شرکت‌های پرداخت یار مثل پی فا و زرین پال دستور داده شده است. خدمات نامتعارف به شرکت‌ها ممنوع است.
مثل سایت‌های شرط بندی، بت، قمار و همین طور صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی فقط یک واسطه هستند. پس عملا نمی‌توانند مانع ورود خروج شما به بازار رمز ارز ها شوند.فقط مسیر تبدیل ریال به بیت کوین یا بر عکس را دشوارتر می‌کنند.


اشتراک گذاری :

به روز بمانید

هر هفته محتوای بسیار خوبی را به صندوق ورودی خود دریافت کنید.
فقط محتوای عالی ، ایمیل شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم.